E martë, 31 Janar, 2023

Nxënësja Aksa Hasani nga Prishtina fiton vendin e parë në Poloni

- Advertisement -

Nxënësja Aksa Hasani nga Prishtina ka fituar vendin e parë në Poloni.

Njoftimi i shkollës “Dardania” në Prishtinë:

- Advertisement -

Aksa Hasani

Nxënësja e shkollës sonë shpalos talentin e saj edhe jasht vendit ku të arriturat e Akses në fushen e muzikës gjat fundit të muajit maj dhe qershorit janë të shumta me:

Çmimin e parë në fetivalin intërnacional pranveror në Poloni

- Advertisement -

Çmimin e dytë në festivalin Fëmijët e Gëzuar ne Ferizaj

Dhe në këtë te diele qe lam pas në festivalin mbarëkombëtar Pop Talents Festival në Tiranë më nje juri shumë profesionale siç janë;

Alfred Kaçinari

- Advertisement -

Zhani Ciko

Shpetim Saraçi

Venera Lumani

Aksa u vlersu me çmim të parë

Aksa kishte dhe në koncertin e shkollës së muzikes mjaft të suksesëshumë në piano dhe solokëndim

Aksa ka realizu edhe një cover të ri

Po ashtu ka qen e ftuar edhe në emisinon live me Adelinën

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...