E martë, 29 Nëntor, 2022

Nxënësit e shkollës në Mitrovicë po mërdhihen, nuk kanë nxemje

Prindërit e nxënësve të shkollës fillore “Harun Beka” në Gushavc po ankohen se fëmijët e tyre po mërdhijnë nga të ftohtit gjatë mësimit.


Pëveç nxënësve edhe mësimdhënësit janë në të njejtën gjendje.

- Advertisement -

Sipas tyre, shkolla nuk është e përfunduar dhe nuk ka fare ngrohje.

Ndërkohë, sot nxënësit po vazhdojnë mësimin në kushte të vështira për shkak të ambientit të ftohtë nëpër klasa.

Ata po kërkojnë nga i pari i Komunës që të intervenojë sepse, siç thonë ata, fëmijët e tyre më shumë po qëndrojnë të sëmurë.

- Advertisement -

Ndryshe, shkolla “Harun Beka” ishte përuruar gjatë fushatës zgjedhore, anipse nuk ishte e përfunduar tërësisht dhe mungonte invertari.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me ligjin e ri të Pagave të miratuar nga Qeveria: Mësimdhënësi i fillores do të ketë pagën 672 euro, i të mesmes 696 euro

Qeveria e Kosovës  ka miratuar para pak ditësh Ligjin e Pagave, por ka pak...

Prekëse: Nxënësi nga Drenica merr rrugën e mërgimit, përshëndetet me shokët e shoqet e klasës

Qytetarë nga qytete të ndryshme të vendit vazhdojnë  të marrin vendim që të largohen...

Pse thotë Shkurte Fejza se s’kemi nevojë për një Abetare të përbashkët?

Sot kur Shqipëria shënon 110 vjetorin e pavarësisë intervistë ka dhënë një ndër këngëtarët...

Ministria e Arsimit nuk tregon se kur do të nis procesi i vlerësimit të mësimdhënësve – PSE?

Me një fletushkë u pritën nxënësit e klasës së parë nga mësimdhënësja e tyre...