E diel, 29 Janar, 2023

Nxënësit e një shkolle fillore pinë açe me mendimin se ishte qumësht

- Advertisement -

Disa nxënës në shkollën fillore “Sit Eeti Shaanáx̱ Glacier Valley” në Juneau, Alaska, gëlltitën ace gjatë mëngjesit të së martës, duke menduar se ishte qumësht. Madje, njëri prej tyre kërkoi kujdes mjekësor.

Nxënësit u ankuan për qumështin me shije të keqe që u digjte gojën dhe fytin.

- Advertisement -

Stafi e kuptoi shpejt se atyre iu ishte shërbyer rastësisht izolues dyshemeje.

Një hetim për incidentin është nisur me ndihmën e qytetit dhe bashkisë së Juneau dhe Departamentit të Policisë në Juneau.

Ndërkohë për efektin e açes është thënë: “Seal 341 jo vetëm që rrit ngjyrat natyrale në dyshemetë e forta, por mbron të gjitha dyshemetë nga papastërtitë, derdhjet dhe gërvishtjet”./abcnews.al

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...