E hënë, 26 Shtator, 2022

Nxënësi në Podujevë shkon i armatosur në shkollë, në çantë i gjenden dy thika

- Advertisement -

Policia e Kosovës ka njoftuar se në një shkollë në Podujevë janë sekuestruar dy thika.

Sipas, policisë ato janë gjetur në çantën e një nxënësi.

- Advertisement -

“Podujevë 21.12.2021 – 09:30. Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar nxënës i shkollës posedon në qante dy thika. Njësiti policor gjatë kontrollit tek i njëjti ka gjetur dhe sekuestruar thikat. Pas konsultimit me prokurorin rasti është iniciuar ne procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do të nisë sot procesin mësimor...

“Kërkesa e SBASHK-ut e arsyeshme pasi është vonuar Ligji i pagave”

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kritikon qeverinë për mungesën e dialogut social me SBAShK-un. Derisa...

“Rrahman Jasharaj me i thirrë fëmijët në shkollë e mos me i lëshu në shtëpi derisa të dorëzohet Kurti”

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka dhënë një ide jo fort të qëlluar se si mund...

​Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” sot proteston ndaj grevës në arsim

Sot nga ora 12:00, Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do...