E martë, 31 Janar, 2023

Nuk kursehen as shkollat: Dëmtohet një shkollë fillore në Viti

- Advertisement -

Shkolla fillore në fshatin Binqë të Vitisë është dëmtuar nga disa persona.

Një person i nacionalitetit serb është ankuar se janë thyer xhamat e tri dritareve dhe është dëmtuar dera e hyrjes duke shkaktuar kështu dëme në vlerë të rreth 300 eurove.

- Advertisement -

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe policia dhe se ky rast është duke u hetuar.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...

Çfarë “befasie” po përgatit Kurti për punëtorët e sektorit publik – a do zbulohet deri në mbrëmje vlera e koeficientit?

Sot është dita e fundit e muajit janar dhe vlera monetare e koeficientit të...

Dita e fundit e janarit, vlera e koeficientit të pagave mbahet i fshehtë – PSE?

“Në janar do të vendoset vlera e koeficientit. Nuk mund ta përcaktojmë koeficientin me...