E shtunë, 1 Tetor, 2022

Nota 6.46 e diplomës së msterit të Nagavcit, reagon profesoresha universitare

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ia ka besuar Arbërie Nagavcit udhëheqjen e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit. Por, asaj i janë dashur plot 10 vjet që t’i përfundojë studimet master. Edhe kur i mbaroi ato, Nagavci nuk shkëlqeu. Ajo i mbaroi këto studime me notën mesatare hiç më shumë se 6.46.

Profesoresha universitare, Majlinda Bregasi, ka reaguar duke thënë se ministrat nuk janë zgjedhë si nxënës shembullorë, po si figura politike dhe se kanë plot ekspertë mbrapa.

- Advertisement -

Reagimi i saj:

Ministrat nuk janë zgjedhë si nxënës shembullorë, po si figura politike, o shqype. Kanë plot ekspertë mbrapa.

Nagavci si me pas studiu për matematikë dreqi, krejt llogaritë po ia prish dikujt 😬

- Advertisement -

Përndryshe nëna e dy fëmijëve që ndërsa punon çohet e bën një master të dytë, më fal shoku, t’i kam fal dhjetshet 😉 Cheap shoku Xhemajl, shumë cheap 🙈

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...