E shtunë, 25 Qershor, 2022

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

- Advertisement -

Ministër i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se që nga muaji i ardhshëm do të fillojë zgjerimi i shtesave për fëmijë.

Tash për tash fëmijët e lindur pas vitit 2015 i marrin nga 10 euro në muaj, ndërkaq ata që lindin gjatë kësaj kohe për dy vite rresht marrin nga 20 euro.

- Advertisement -

“Nga muaji i ardhshëm do të vazhdojë zgjerimi i shtesave për fëmijët”, ka thënë Murati gjatë fjalimit të tij në seancën e sotme të Kuvendit.

Murati po ashtu ka thënë se i kanë ndihmuar qytetarët përmes Pakos për Ringjalljen Ekonomike.

- Advertisement -

Share

spot_img
spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Si të rrisim fëmijë “të mbarë”: 6 këshilla nga psikologët e Harvardit

1) Merruni me fëmiëjt Ky është themeli i gjithçkaje. Kaloni kohë rregullisht me fëmijët tuaj,...

Fëmija 9 vjeç gati të mbyllë Bachelorin

Besojeni ose jo, por një fëmijë gjeni pritet të diplomohet në nivelin Bachelor, ndërkohë...

E thotë studimi: Fëmijët ndoshta ende nuk flasin por ndëshkojnë me shikim

Fëmijët e vegjël janë në gjendje të dallojnë veprimet imorale për të ndëshkuar ata...

Rast i rëndë: Dy mësuese ndëshkojnë 4-vjeçaren duke i lidhur duart

Më 13 qershor, 4-vjeçarja Lily-Rose goditi një shoqe klase në shkollën e saj në...