E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Njihuni me Siandra Hoxha, 11-vjeçaren nga Tirana: Këto janë ëndrrat e mia…

- Advertisement -

Siandra Hoxha 11-vjeçarja nga Tirana ka talent të jashtëzkonshëm për muzikë.

Ajo merret me shumë aktivitete të cilat zhvillohen në Qendrën Kombëtare Kulturore të Fëmijëve në Tiranë, ku është në kursin e këngës dhe pikturës.

- Advertisement -

Siandra ka thënë për “Kids of Kosova” se kur të rritet dëshiron të bëhet një këngëtare dhe prezantuese, por edhe një doktoreshë që t’i ndihmojë personat me nevoja të veçanta.

 

Ajo porositë bashkëmoshatarët esaj që të kenë besim në vetvete dhe ëndrra, sepse thotë gjithçka mund të relizohet në këtë jetë.

- Advertisement -

 

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Edhe një tjetër mërgimtar, i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...