E hënë, 26 Shtator, 2022

Njihuni me Elsa Aliajn, vajzën që nga pastruese arriti në Miss Universe

- Advertisement -

Nëse do të shohim instagramin e saj, do të përballemi me një vajzë e cila bën një jetë luksoze që të gjithë mund ta dëshironim. Por pas atyre veshjeve dhe makinave të shtrenjta qëndron një histori frymëzimi.

E ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, bukuroshja nga qyteti i Laçit, rrëfen pak nga historia e jetës saj. Prindërit e Elsës emigruan në Itali në vitet 2000, aty ku lindi dhe ajo. Si shumë emigrantë, edhe kjo familje ka kaluar sakrifica për të ndërtuar një jetë më të mirë në shtet të huaj.

- Advertisement -

Pas fustanit rrëzëllitës dhe flokëve të kuruar, qëndron një vajzë e vogël e cila punonte si pastruese bashkë me nënën e saj, për të përballuar vështirësitë ekonomike.

“Nuk doja që vëllezërit e mi të vegjël ta ndjenin krizën që po kalonim. Kush shkoja në shkollë u kërkoja shoqeve të mia ndonjë ëmbëlsirë, ato ma jepnin dhe unë e ruaja për vëllezërit e mi.”

Ndryshe nga shumë Miss-e që vijnë nga një jetesë komode, të cilat i ka përkëdhelur jeta, kjo vajzë beson në energjinë e universit dhe e cilëson varfërinë si dhuratë nga Zoti.

- Advertisement -

“Ndodh që jeta të rrëzon, ti duhet të ulesh në gjunjë për të puthur tokën, me besimin se do të ngrihesh sërish për të puthur qiellin.”

Kur arriti një moshë madhore Elsa, me kursimet e saj, shkoi në Amerikë për të studiuar dhe për të nisur një jetë të re. Aty filluan dhe hapat e parë të suksesit. Tashmë Elsa Aliaj renditet në Top 6-shen më të mirë të Miss Universe dhe aspiron që në të ardhmen të jetë një biznesmene.

 

View this post on Instagram

 

a secret garden ?

A post shared by ??????????? (@elsa.alijaj__) on

 

View this post on Instagram

 

She is written in a foreign language

A post shared by ??????????? (@elsa.alijaj__) on

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...