E shtunë, 28 Nëntor, 2020

Njihuni me binjaket virale të TikTok, me origjinë shqiptare dhe pakistaneze

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Aisha dhe Azra Mian janë dy motra binjake me origjinë gjysmë-pakistaneze dhe gjysmë-shqiptare.

Ato janë bërë të njohura fillimisht në vitin 2014, kur krijuan kanalin e tyre në YouTube “MianTwins” dhe më pas në vitin 2017, ku videot e tyre i zhvendosën në kanalin “Squared”.

Sidoqoftë, famën më të madhe, binjakeve ua dha platforma e TikTok, ku shumë shpejt profili i tyre i përbashkët, por edhe profilet personale të secilës prej motrave, u bënë virale.

Aktualisht, ato numërojnë mbi 2.7 milionë ndjekës dhe mbi 92.4 milionë pëlqime.

Në disa prej videove të fundit të TikTok, binjaket shfaqen në video me Bebe Rexhën, me mbishkrimin “Mikja ime shqiptare”:

 

@beberexha @itstaylerholder @sjbleau with my fellow Albanian 🇦🇱🥰

♬ Baby Im Jealous – BebeRexha

 

Në video të tjera, ato bëjnë “sfidat e kulturës”, për shembull: Cili vend (Shqipëria apo Pakistani) ka muzikën më të mirë, ushqimin më të shijshëm etj, apo edhe video gazmore me kërcimet “popullore” shqiptare

 

Love both equally tho ❤️ #ColorCustomizer #mixed #pakistani #albanian #muslim

- Advertisement -

Share

Të fundit

Flet Zenun Shala, që hapi shkollën shqipe në Monthey të Zvicrës: Çdo ditë e më shumë po rritet numri i nxënësëve

Mërgata kosovare që jeton në shtete të ndryshme asnjëherë nuk e harron t’ia trasojë gjeneratave të reja që ta mësojnë gjuhën shqipe. Kështu ka bërë...

Suela Kluna, 11-vjeçarja që jeton në Gjermani – drejt realizimit të ëndrrës për t’u bërë modele

Është 11-vjeçare dhe si çdo fëmijë ka shumë ëndrra. Pandemia aktualisht e ka stopuar që të merret me modelim, por shpreson se shpejt do...

Flet Ajlin Alfredaj nga Tropoja: Si është të rritësh 7 fëmijë dhe të bësh karrierë në politikë

Intervistoi: Donat Maloku Është nënë e 7 fëmijëve por kjo nuk e ka penguar të kryejë dy fakultete dhe më pas të merret intesivisht me...

Të tjera nga kategoria

Mënyra si ju e mbani filxhanin, tregon shumë për personin që ju jeni

Mënyra si ju e mbani filxhanin, thotë më shumë nga sa ju e imagjinoni...

Gruaja me 500 mace e qen: Kafshët janë më besnike se njerëzit

Më shumë se një duzinë mace dhe qen kërkojnë vëmendjen e Maryam al-Balushi ndërsa...

Testoni logjikën tuaj. Cili nga filxhanët e kafesë do mbushet i pari?

Përgjigja është 5. Të gjitha kupat e tjera nuk do të marrin asgjë sepse...

Tipari i veçantë në pamjen tuaj, bazuar në shenjën e horoskopit

Si supozohet t’ju përfytyrojë dikush nëse i tregoni vetëm shenjën tuaj të horoskopit? Cilat...