E hënë, 26 Shtator, 2022

Njihuni me 12-vjeçarin që brenda një jave diplomoi në një shkollë të mesme dhe në kolegj

- Advertisement -

Një djalë 12-vjeç nga Karolina e Veriut, kishte shfrytëzuar në maksimum kohën e izolimit të pandemisë së coronavirusit, për të ndjekur mësimet shtesë.

Tani, një vit më vonë, Mike Wimmer nga Salisbury – po bëhet gati të diplomojë në një shkollë të mesme dhe në një kolegj, dhe atë brenda një jave, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Wimmer ka përfunduar me sukses katër vitet e shkollimit brenda një viti dhe për një universitet. Ai do të diplomojë në kolegjin Rowan-Cabarrus më 21 maj dhe më 28 do të marrë edhe një diplomë nga shkolla e mesme Concord Academy.

Raste të tilla nuk janë të rralla kur të ri në moshë diplomojnë në shkolla apo universitete të ndryshme, siç ishte rasti edhe i një pakistaneze e cila vetëm si 4-vjeçare u certifikua nga Microsoft.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do të nisë sot procesin mësimor...

“Kërkesa e SBASHK-ut e arsyeshme pasi është vonuar Ligji i pagave”

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kritikon qeverinë për mungesën e dialogut social me SBAShK-un. Derisa...

“Rrahman Jasharaj me i thirrë fëmijët në shkollë e mos me i lëshu në shtëpi derisa të dorëzohet Kurti”

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka dhënë një ide jo fort të qëlluar se si mund...

​Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” sot proteston ndaj grevës në arsim

Sot nga ora 12:00, Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do...