E martë, 28 Mars, 2023

Tigri sulmon një burrë derisa vozitë, ia thyen xhamin e veturës dhe e lëndon

- Advertisement1-

Një tigër siberian në një fshat në verilindje të Kinës ka sulmuar një fshatar që gjendej në një makinë aty pranë.


Sipas mediave të huaja, si pasoj e sulmit, fshatari ka pësuar lëndime ndërsa është thyer edhe xhami i makinës së tij.

- Advertisement -

 

Si rezultat, autoritetet lokale kanë paralajmëruar banorët e fshatit Heilongjiang të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

Autoritetet planifikojnë ta vendosin tigrin “në gjumë” përmes pajisjeve përkatëse.

- Advertisement -

Ata postuan një video në Twitter të një tigri që vrapon drejt makinës, pamje që tregojnë edhe një xham makine të copëtuar.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...