E diel, 5 Shkurt, 2023

Një shqiptare e vogël na nderon në Europë, fiton The Voice Kids në Belgjikë

- Advertisement -

Sapo është mbyllur edicioni i 5 i The Voice Kids Belgjikë. Ndonëse një vit i vështirë, ky konkurs në zbulim të zërit më të mirë është zhvilluar deri në përzgjedhjen e fituesit.

Pjesëmarrja e vajzës së Robert Alias, Gala, na çoi zemrat peshë që me konkurrimin e saj të parë dhe në çdo dalje të saj. Ndërsa mbrëmjen e sotme ajo na bëri të gjithë krenarë duke rrëmbyer çmimin e madh të The Voice Kids Belgjikë.

- Advertisement -

Këngët që i dhanë fitoren mbrëmjen e së premtes ishin ‘Goodbye Yellow Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ nga Adele.

Urime Gala! Presim të tjera fitore!

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...