E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Një shqiptare e vogël na nderon në Europë, fiton The Voice Kids në Belgjikë

- Advertisement -

Sapo është mbyllur edicioni i 5 i The Voice Kids Belgjikë. Ndonëse një vit i vështirë, ky konkurs në zbulim të zërit më të mirë është zhvilluar deri në përzgjedhjen e fituesit.

Pjesëmarrja e vajzës së Robert Alias, Gala, na çoi zemrat peshë që me konkurrimin e saj të parë dhe në çdo dalje të saj. Ndërsa mbrëmjen e sotme ajo na bëri të gjithë krenarë duke rrëmbyer çmimin e madh të The Voice Kids Belgjikë.

- Advertisement -

Këngët që i dhanë fitoren mbrëmjen e së premtes ishin ‘Goodbye Yellow Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ nga Adele.

Urime Gala! Presim të tjera fitore!

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...