E premte, 2 Dhjetor, 2022

Një mësues pushohet nga puna, arsyeja do t’iu lë pa fjalë

Një mësues zëvendësues në Texas është pushuar nga puna pasi u dha fëmijëve një lëndë jashtë programit për të kënduar hite të Britney Spears.

Ai ka kënduar në klasë “Toxic”. Një nxënës e regjistroi me video të fshehtë performancën dhe mësuesi është përballur me masa disiplinore.

- Advertisement -

Babai i djalit që regjistroi videon tha se incidenti ishte vërtet i çuditshëm, por sipas tij se shkolla e trajtoi atë në mënyrë korrekte.

“Ishte një situatë pak konfuze. Ne nuk e dinim se për çfarë bëhej fjalë derisa djali ynë na shpjegoi se çfarë ishte. Po, ne ishim pak të mërzitur që një mësues zëvendësues nuk do të kujdesej për mësimin e klasës dhe thjesht do të bënte diçka për veten e tij. Dhe, po, mendoj se mësuesi duhet të ishte hequr nga klasa”, ka thënë prindi i njërit prej nxënësve për The Post.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lum Rrahmani, 8 vjeçari nga Kosova kampion për herën e tretë në matematikë në Dubai

Vazhdojnë sukseset e nxënësve kosovarë në botë. Lum Rrahmani, 8 vjeçari nga Kosova është shpallur...

Me Ligjin e ri të Pagave: Drejtori i shkollës fillore do ta ketë rrogën 744 euro, i të mesmes 756 euro

Sipas ligjit të ri për pagat në sektorin publik, të propozuar nga Qeveria e...

Ligji i pagave për mësimdhënësit, vjen reagimi i parë nga SBASHK-u: Shqetësuese

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj thotë se me ligjin e ri të pagave, që...

Gjest human nga profesori nga Drenasi: Ndan tre bursa për nxënës në vlerë 20 euro për një vit nga paga e tij

Një gjest i mirë është marrë sot nga profesori i shkollës "Fehmi Lladrovci" në...