E martë, 4 Tetor, 2022

Një listë me emra për vajza dhe kuptimi pas tyre

Një pjesë e mirë prindërish nuk duan të zgjedhin për bebin e tyre një emër që nuk mban një kuptim të caktuar.


Nëse bëni pjesë tek ky grup, më poshtë keni një listë me emra dhe kuptimet krah tyre.

- Advertisement -

Abigail: Hebre — Dhënës gëzimi

Alessia: Italian — Luftëtar mbrojtës

Alexandra: Grek — ndihmues, në mbrojtje të njerëzimit

- Advertisement -

Alice: Anglez — I përulur, i sjellshëm.

Amara: Latin — I fortë, tërheqës, me stil

Amelia: – I zellshëm

Anne: Hebre— hiri i përjetshëm

Arabella: Latine — Elegante

Audree: Franceze — E ndershme, e fortë

Arianna: Greke — E shenjtë

Avery: Franceze — E mençur

Callie: Greke— Më e bukura

Charlotte: Franceze — E imët, femërore

Claire: Latine — Brilante, e qartë, e famshme

Darlene: Angleze — E dashur

Ella: Angelze — Grua e bukur

Eva: Hebre – Jetë

Gabriella: Hebre — I devotshëm pas Zotit

Jocelyn: Latine— E lumtur, e gëzueshme

Kaitlyn: Greke — E pastër

Kalila: Arabe— Grumbull dashurie

Mia: Latine — E imja

Mila: Rus — Shumë punëtor

Millie: Latin — I vendosur, i lindur i lirë

Naila: Arab — I suksesshëm

Sarah: Hebre — Princeshë

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...