E martë, 28 Mars, 2023

Një foto e re me fëmijët, Kate dhe William publikojnë kartolinën e Krishtlindjeve

- Advertisement1-

Një portret i ri familjar i Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit, William dhe Kate, dhe tre fëmijëve të tyre, George, Charlotte dhe Louis, është publikuar për kartolinën e tyre zyrtare të Krishtlindjeve të këtij viti.

Fotoja, e shkrepur në vjeshtë nga fotografi Matt Porteous, tregon familjen përpara një grumbulli druri në Anmer Hall, rezidenca e tyre në Norfolk, të Anglisë lindore.

- Advertisement -

Familja mbretërore zakonisht e kalon periudhën e pushimeve në Sandringham, ku mbretëreshës zakonisht i bashkohen fëmijët, nipërit dhe mbesat e saj. Por për shkak të pandemisë së koronavirusit, ky sezon festiv do të jetë ndryshe nga të mëparshmit.

- Advertisement -

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip, Duka i Edinburgut, do t’i festojnë Krishtlindjet e këtij viti me njëri-tjetrin në Kështjellën Windsor, sipas një zëdhënësi të Pallatit Buckingham.

“Duke marrë në kosideratë të gjitha këshillat, Mbretëresha dhe Duka i Edinburgut kanë vendosur që këtë vit t’i kalojnë Krishtlindjet qetësisht në Windsor,” tha deklarata për shtyp.

Mbretëresha dhe Princi Philip e kanë kaluar shumicën e kohës këtë vit në Windsor Castle, pasi u larguan nga Pallati Buckingham gjatë valës së parë të Covid-19 në pranverë.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...