E mërkurë, 29 Mars, 2023

Një foshnjë mrekulli e ardhur pas 8 shtatzënive të dështuara, ja çfarë e bën këtë vogëlushe të veçantë

- Advertisement1-

Një çift janë bërë prindër të një vajze të veçantë sa i përket pamjes së saj, ku ajo duket shumë më e rritur nga sa është.

Vogëlushja ka ardhur në jetë pas 8 shtatëzanive të dështuara në mënyrë spontane.

- Advertisement -

E ëma thotë për Lottien se ajo është një mrekulli dhe kur lindi të gjithë u habitën pasi kishte flokë të dendur e të zeza e deri më tani që është vetëm 1 vjeç, gjatësia e flokëve të saj është njësoj sa e motrës së madhe, Evvie.

“Flokët e saj ishin gjëja e parë që njerëzit vinin re kur e takonin, njerëzit gjithmonë komentonin mbi flokët duke thënë se sa me fat ishte që kishte kaq shumë.” , ka thënë nëna e vogëlushes.

Për flokët e saj nevojiten të përdoren shumë produkte dhe e ëma duhet ti shtojë rutinës së mëngjesit të paktën 20 minuta më shumë, në mënyrë që ti krehë dhe ti modelojë.

- Advertisement -

Ndër të tjera nëna e Lottiet ka shtuar se njerëzit nuk arrijnë ta besjnë se ajo është vetm një vjeç por mendojnë se është më e madhe sidomos kur bëjnë krahasimin e gjatësië së flokëve të saj me motrën e madhe.

“Njerëzit tronditen kur them se Lottie është vetëm 12 muajshe, shumica e njerëzve mendojnë se ajo është të paktën dy vjeç.”, ka thënë mamaja e saj.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...