E premte, 24 Mars, 2023

Nihuni me 10 femrat më të pasura në botë 2021

- Advertisement1-

Gratë më të pasura në botë erdhën në pasurinë e tyre në mënyra të ndryshme; disa u martuan me familjet më të pasura, të tjerët trashëguan disa nga kompanitë më të mëdha, dhe disa ndërtuan regjimet e tyre tani shumë miliardë dollarë nga toka lart.


Burimet e pasurisë së tyre përfshijnë një shumëllojshmëri të industrive, nga teknologjia në karamele.

- Advertisement -

Këta janë njerëzit që nuk jetojnë jetë të zakonshme. Ndërsa disa prej tyre janë gjigantë kryesorë të korporatave që i bëjnë ata emra shtëpiak, të tjerët zgjedhin të qëndrojnë larg vëmendjes, duke i bërë ato relativisht të panjohura për publikun e gjerë.

Sido që të jetë, ka diçka që i bën ata të ndryshëm – miliarda dollarë që kanë për emrat e tyre.

Këto janë 10 femrat më të pasura në botë:

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...