E enjte, 9 Shkurt, 2023

“Ngrin” kulla Eiffel, punonjësit e shkrijnë akullin me “zjarr” / VIDEO

- Advertisement -

Kulla Eiffel ka ”ngrirë” nga akulli, pasi stuhi të fuqishme dhe reshje të mëdha shiu kanë goditur Francën ditët e fundit.


Për ta shkrirë atë, u angazhuan dhjetëra punonjës, të cilët përdorën flakadanë.

- Advertisement -

“Pas këtij moti të akullt, platformat në Kullën Eiffel janë të ngrira, kështu që ne përdorim flakadanë për të shkrirë borën dhe akullin sepse ajo ka një efekt gërryes në strukturën metalike”, njoftoi sektori i kujdesit për Kullën Eiffel.

Po ashtu, punonjësit po punojnë në të gjithë qytetin, pasi rrugët dhe hapësira të tjera të qytetit u përfshinë nga akulli. Temperaturat kaq të ulëta janë të rralla për Parisin dhe për këtë arsye, autoritetet rekomanduan mbylljen e shkollave.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...