E diel, 5 Shkurt, 2023

Nga Maliq Fetahu: Faleminderit mësimdhënës – ju rritni fëmijë të fortë

- Advertisement -

Autor: Maliq Fetahu


FALEMINDERIT MËSUES !

- Advertisement -

Njerëzit gjithmonë flasin se sa e vështirë është të jesh prind , por ta dini se akoma më e vështirë është të jesh edukues i brezave në një shoqëri.

Prej edukimit tënd mësues na dalin kuadro si: mjek, mësues, inxhinjer, jurist, ekononomist, pilot, polic, ushtarak, politikan e çka jo.

E ne pse mos t’u themi faleminderit mësues/se.

- Advertisement -

Sepse ti mësues/se, je ai apo ajo që rrite fëmijë të fortë.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkencëtari nga Deçani sjell një vizion të ri shkencor në Fizikë

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi me punë dhe banim në Francë, ka botuar librin...

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...