E diel, 7 Gusht, 2022

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

- Advertisement -

Nga Arbër Paçarizi:

“Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse dëshironi të keni fëmijë të shëndosh dhe me parime atëherë mos e thyeni, dhe mbajeni pastër atë pasqyre”.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...

Prindër të dashur: Ja disa këshilla se si udhëtimi me fëmijët të mos shkaktojë stres për ju

Të udhëtosh me një fëmijë mund të duket si një sfidë e vështirë, por...