E shtunë, 1 Prill, 2023

Nëse mban kapuç në dimër, ka diҫka që nuk duhet ta bësh

- Advertisement1-

Kapu?ët janë një prej aksesorëve perfektë gjatë dimrit. Janë komodë, të ngrohtë, por edhe të bukur.

Me ta mund t’i mbulosh flokët, t’i maskosh, mund të tregosh gërshetat e bukura etj.

- Advertisement -

Ditët e fundit, sidomos, kur temperaturat janë ulur edhe më tepër, kapu?i është zgjedhja ideale.

Por ka di?ka që nuk duhet ta bësh asnjëherë nëse e vë kapu?in ?do ditë para se të dalësh nga shtëpia.

- Advertisement -

Përfundimisht, këshilla e stilistëve të flokëve është: mos i mblidh flokët lart nëse ke vendosur që të mbash kapu? në kokë. Ky stil ka mbetur pas prej disa vitesh. Jo vetëm sepse nuk të bën të ndihesh komode me kapu?in në kokë, por njëkohësisht është një mënyrë që nuk të mban ngrohtë. Nëse do që t’i mbash flokët larg fytyrës, mblidhi lirshëm në dy bishtaleca ose edhe gërshet në njërën anë.

Një arsye tjetër pse nuk duhet t’i mbledhësh flokët sa herë vendos kapu? është edhe dëmtimi i flokëve. Nëse i mban të mbledhur, flokët do të këputen, por edhe do të fillojnë të bien më shpesh

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...