E diel, 26 Qershor, 2022

Nëse e gjeni gaforren mes trëndafilave për më pak se 30 sek, jeni ndër 10% e njerëzve më të zgjuar në botë

- Advertisement -

Gjeni gjallesën e ujit në foto dhe zgjidhni enigmën! Kontrolloni nëse jeni ndër 5% e njerëzve që ia dolën ta bënin në më pak se gjysmë minute.

Cili është vizioni juaj? Përqendrimi? Edhe fuqia e vëzhgimit? Edhe ata që mund të mburren se këto tre fusha janë “ana e fortë” e tyre, po përpiqen të zgjidhin enigmat e postuara nga një ilustrues hungarez i filmave vizatimorë që prezantohet si Dudolf.

- Advertisement -

Një nga të fundit që ka bërë “lëmsh” trurin e njerëzve është ilustrimi i cili tregon një fushë me lulekuqe të kuqe, por edhe një të huaj mes luleve.

Duke qenë se Dudolf i pëlqen t’i ndërlikojë gjërat, mes luleve të kuqe ka një gjallesë uji të së njëjtës ngjyrë dhe është gaforrja. Merr një lupë sepse do t’ju duhet vërtet!

- Advertisement -

Kjo enigmë i çmendi përdoruesit e internetit dhe vetëm 5% e njerëzve arritën ta zgjidhnin atë në më pak se gjysmë minutë, ndërsa shumica e atyre që hoqën dorë pas kësaj kohe..

Kontrolloni se cilit grup i përkisni…

Duhet të pranoni se është vërtet e vështirë, me të vërtetë kanë nevojë për përqendrim të jashtëzakonshëm dhe fuqi të mirë vëzhgimi

- Advertisement -

Nëse jeni të lodhur duke u përpjekur, keni ZGJIDHJEN:

- Advertisement -

Share

spot_img
spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ironizohet në rrjetet sociale pasi ju gjenden armë nxënësve në Ferizaj: Hapet libraria me furnizim të ri për vitin shkollor 2022/23

Policia e Kosovës të premtën kapi disa armë nxënësve në Ferizaj, çka ngjalli reagime...

Shkrimtarja Shqipe Sylejmani fyhet mbi baza raciste në festën zvicerane

Shqipe Sylejmani ka organizuar një event kostumesh, por, për shkak se aty nuk duken...

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të...

Jo etike: Mësuesja ulet në prehrin e nxënësit ndërsa punon

Një mësuese në Utah është filmuar duke qëndruar ulur në prehrin e një nxënësi...