E martë, 2 Mars, 2021

Nëna tregon sekretin e ushqyerjes për 16 fëmijët e saj pa larë asnjë enë

Një nënë e 16 fëmijëve ka zbuluar se si i ushqen ata pa pasur nevojë të bëjë ndonjë larje të enve.


Jeni dhe Ray Bonell, të cilët kanë një nga familjet më të mëdha në Australi, ndajnë jetën e tyre me 8 mijë ndjekës në Instagram.

Jen, fëmijët e të cilës janë të moshës midis pesë dhe 30 vjeç, u dha ndjekësve një pasqyrë të drekës në familjen Bonell, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Ajo vendosi një copë të madhe letre në dysheme, e mbuloi me patate të skuqura dhe më pas fëmijët e saj ulen rreth tij dhe hanë vaktin së bashku. Jo vetëm ideja e bën më të lehtë për të gjithë fëmijët e saj por heq edhe larjen e enve.

Shumë njerëz e vlerësuan çiftin për ndarjen e ushqimit me ta. Një person tha: “Dreka më e mirë ndonjëherë”, një tjetër shkruajti: “Këto janë drekat më të mira gjatë pushimeve”.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shoqe apo mësuese? Eneda Tarifa zbulon marrëdhënien me të bijën

E ftuar në emisionin “Why Not” në RTV Ora ka qenë këngëtarja e njohur,...

5 gjëra për të cilat prindërit shpenzojnë para pa nevojë

Prindërit e rinj shpesh kanë dilema për shkak të shumë produkteve që ofrohen për...

Letër nga nëna me pesë fëmijë, për nënat me një e dy…

“Si ia del mbanë?” Nuk i kam numëruar, por e imagjinoj se këtë pyetje ma...

Ne, nënat e sotme, jemi edhe më heroina se nënat e gjyshet tona!

Sa herë që flitet për rritje të fëmijëve, në vesh më kumbojnë fjalët që...