E shtunë, 1 Prill, 2023

Nëna ra përtokë, djali 4 vjeç i shpëtoi jetën falë makinës prej lodre

- Advertisement1-

Nëna u rrëzua përtokë nën një sulm epileptik dhe shpëtoi vetëm falë djalit të saj 4-vjeçar.


Ai telefonoi emergjencën duke formuar 999. Nga e dinte këtë numër? Falë vëmendjes për ta parë tek makina e tij prej lodre. Incidenti ndodhi në Nottinghamshire, në Angli.

- Advertisement -

“Nëna ka rënë të tokë”, u tha djali i vogël operatorëve në anën tjetër të telefonit. Telefonata u përgjua dhe policia e ambulance mbërritën në shtëpinë e tyre. Sapo policia arriti në shtëpi, djali i tregoi makinën e policisë që kishte.

“Unë nuk mund të jem më shumë krenare për të”, tha nëna Charlotte, për BBC. “E godita kokën në akuarium. Pas kësaj mbaj mend tre ose katër oficerë policie që më thirrën dhe më thanë se çfarë ndodhi. Jam e habitur me atë që djali im bëri. Më shpëtoi jetën”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...