E premte, 7 Tetor, 2022

Nëna përjeton tmerrin pasi djali i mbeti në ashensor dhe zbriti 17 kate më poshtë

Një nënë e dy fëmijëve në Brazil ishte gjendur në një moment drithërues kur djali i saj një vjeçar mori ashensorin në banesën e tyre, duke e dërguar atë për 17 kate poshtë në tokë.

Vogëlushi i saj Gael Cavalcanti kaloi pak më shumë se një minutë në ashensor gjatë aventurës së tij të madhe.

- Advertisement -

 

Dhe e gjitha kishte ndodhur derisa ai po luante me vëllain e tij tre vjeçar, Dom.

Dom donte të thërriste ashensorin për babanë e tij, Pedro, i cili kishte ardhur në shtëpi për drekë.

- Advertisement -

Duke menduar se ishte duke qenë i dobishëm, ai vrapoi te holli për të hapur dyert.

Vetëm pasi ai shtypi butonat dhe u largua shpejt, pa shikuar mbrapa, Dom kuptoi se vëllai i tij i vogël kishte hyrë para tij dhe me durim po priste me vete që ashensori të zbresë.

Për fat të mirë, “ekskursioni” i paparashikuar mbaroi pa incidente kur ashensori arriti në katin përdhes, ku edhe ishte gjetur.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...