E shtunë, 25 Qershor, 2022

Nëna lë karrocën me fëmijën e vogël jashtë dyqanit dhe hyn për të bërë pazarin

spot_img
- Advertisement -

Një tik toker vuri në qendër të kritikave të shumta një mama e cila la karrocën me fëmijën jashtë dyqanit për të blerë ushqim me vajzën tjetër të saj.

Një fenomen që e kemi parë edhe në Tiranë dhe që shumë njerëz me të drejtë e quajnë të papranueshme, ndërsa të tjerë thonë se nuk mund të ndodhë asgjë.

- Advertisement -

Videoja u regjistrua në Los Angeles, dhe djali shoqëron videon me mbishkrimin “Do kishit dëshirë t’ia merrnit fëmijën për t’i dhënë një leksion kësaj nëne?”

Vidoeja vetëm 9 sekonda u pa mbi 4.3 milion shikime dhe 590 mijë like në më pak se një javë, por shkaktoi mjaft debat mes komentuesve kjo për shkak dhe të zakoneve të secilit shtet.

Për disa komentues kjo është e zakonshme për shkak dhe të shtetit ku jetojnë dhe ku shkalla e kriminalitetit është e ulët.

- Advertisement -

Një komentues e sheh një veprim të zakonshëm, por një tjetër thotë se kjo nuk është e zakonshme në SHBA ku fëmijët t’i marrin.

Ndërkohë një tjetër shkruante se është shumë normale në disa shtete. Po ju si e gjykoni? A është normale të lësh fëmijën në karrocë jashtë dyqanit sa të blesh ushqimin?

Mamaja e fëmijës në karrocë doli nga dyqani kur pa gruan që regjistronte të voglin dhe mori karrocën dhe e futi brenda.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Ministër i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se që nga muaji...

Si të rrisim fëmijë “të mbarë”: 6 këshilla nga psikologët e Harvardit

1) Merruni me fëmiëjt Ky është themeli i gjithçkaje. Kaloni kohë rregullisht me fëmijët tuaj,...

Fëmija 9 vjeç gati të mbyllë Bachelorin

Besojeni ose jo, por një fëmijë gjeni pritet të diplomohet në nivelin Bachelor, ndërkohë...

E thotë studimi: Fëmijët ndoshta ende nuk flasin por ndëshkojnë me shikim

Fëmijët e vegjël janë në gjendje të dallojnë veprimet imorale për të ndëshkuar ata...