E diel, 29 Janar, 2023

Nëna hyn në banjë dhe shikon djalin dyvjeçar, tronditet me atë çfarë ka bërë

- Advertisement -

Kur një fëmijë i vogël është në shtëpi, dhe papritmas nuk dëgjoni asgjë dhe në shtëpi ka heshtje, është një shenjë alarmi se po ndodh diçka.


Vetëm në atë moment, një nënë nga Britania e Madhe gjeti dyvjeçarin e saj dhe postimi i saj u bë hit në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Kur hyri në banjë për të parë se çfarë po bënte djali i saj Aiden, nëna Nikola Stit mbeti në shok. Por në të njëjtën kohë, ajo ishte ndoshta e lumtur që ishte në atë moment.

Djali mori furçën e dhëmbëve të nënës së tij dhe e përdori për të pastruar tualetin.

Telefoni i saj ishte afër, kështu që ajo bëri një foto me djalin e adhurueshëm në “lojë”, dhe njoftimi i saj menjëherë shkaktoi një ortek komentesh.

- Advertisement -

“Uh, pyes veten se sa herë e bëri atë më parë,” shkroi një grua.

“Të paktën e keni vërejtur para se ta vendoste furçën përsëri në vendin e saj”, është një koment tjetër.

Një nënë ndau përvojën e saj.

- Advertisement -

“Vajza ime bëri të njëjtën gjë në atë moshë, vetëm që nuk e dija se derisa fillova të laja dhëmbët dhe ndjeva shijen e fortë të limonit në gojën time. Pastaj pashë që xheli i tualetit ka një erë të tillë”, shkroi ajo.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...