E hënë, 20 Shtator, 2021

Nëna hedh foshnjen nga ndërtesa që po digjej për ta shpëtuar

Një ngjarje e frikshme raportohet nga Afrika e Jugut.


Një nënë në Durban, u detyrua të hidhte foshnjën e saj nga një ndërtesë që i ishte vënë zjarri nga plaçkitës.

Pamjet e ndjeshme janë e publikuar nga BBC.

Në pamje tregohet momenti kur nëna hedh fëmijë nga ballkoni për ta shpëtuar.

Fatmirësisht foshnja nuk pësoi asnjë lëndim, pasi u kap nga fqinjët të cilët po qëndronin poshtë ndërtesës.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Drama e një nëne: Gjyshërit më morën fëmijët para një viti nuk pranojnë t’i kthejnë

Për çfarë nevojiten gjithë këto vendime gjykatash , kur në fund të ditës një...

‘Njerka ‘mban peng’ fëmijët e mi, në 3 vite asnjë lajm’, e reja shkodrane apel për gjetjen e fëmijëve

Mesditën e kësaj të premte në emisionin “Pa Gjurmë” në Report TV u trajtua...

Dr. Fatime Berisha-Imeri për Kids of Kosova: Jeta në Zvicër, sfida për të ndërtuar karrierë dhe plotësimi i ëndrrës për t’u bërë pilote

Jo pak shqiptarë që jetojnë në shtete të ndryshme të botës kanë krijuar karrierë...

Historia e pabesueshme e akademikes franceze që birësoi djalin nga ShqipëriaHistoria e pabesueshme e akademikes franceze që birësoi djalin nga Shqipëria

Një histori e pabesueshme vjen nga një franceze që ka një lidhje të ngushtë...