E shtunë, 1 Tetor, 2022

Në një lokal në Dubai që është pronë e rusëve lëshohet kënga për Adem Jasharin / VIDEO

- Advertisement -

Diaspora vazhdon të ketë gjallë ende ndjenjën patriotike kudo që janë. Kjo është dëshmuar mbrëmë në Dubai nga një grup të rinjësh shqiptarë.

Në një nga diskotekat më të njohura të Dubait, e cila është pronë e rusëve, katër shqiptarë kanë lëshuar në diskotekë këngën “Mora fjalë” të Shkurt Fejzës, këngë e cila i kushtohet komandantit legjendar, Adem Jashari.

- Advertisement -

Haris Cocaj, i pranishëm në tavolinën me aromë “shqipe”, ka thënë se e kishin plan që një kohë dhe janë ndier mirë që janë argëtuar me këngën patriotike shqipe në një diskotekë e cila është pronë e rusëve.

 

 

- Advertisement -

 

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në...

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe respektuar gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar...

Shkalla e ulët e inteligjencës “shpëton” 25-vjeçarin nga dëbimi në Kosovë

Ai ka një shkallë të inteligjencës prej vetëm 70 IQ dhe konsiderohet si personalitet...

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...