E hënë, 26 Shtator, 2022

Në këtë shtet mësuesit do mbajnë armë në klasë

- Advertisement -

Një ligj i ri është miratuar në Florida, të SHBA-ve.

Sipas këtij ligji mësuesve u lejohet që të mbajnë armë në klasë.

- Advertisement -

Ky ligj është hartuar për të parandaluar sulmet e mundshme në shkolla. Me 65 vota pro, dhe 47 kundër ligji i ri ka shkaktuar shumë debate në Florida.

Nismën ligjore e ka mbështeturedhe presidenti Donald Trump, dhe Shoqata Kombëtare e Armëve të cilët argumentuan se një mësues i armatosur mund të parandalojë masakra të tilla me kaq shumë viktima e persona të plagosur.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkolla ‘Hasan Prishtina’ në Prishtinë nga nesër nis mësimin me orar të reduktuar të orëve

Shkolla fillore “Hasan Prishtina” në kryeqytet ka ndërprerë grevën, pasi që nga nesër (e...

Shkolla në Deçan zëvendëson grevën me protestë

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në komunën e Deçanit do të nisë sot procesin mësimor...

“Kërkesa e SBASHK-ut e arsyeshme pasi është vonuar Ligji i pagave”

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kritikon qeverinë për mungesën e dialogut social me SBAShK-un. Derisa...

“Rrahman Jasharaj me i thirrë fëmijët në shkollë e mos me i lëshu në shtëpi derisa të dorëzohet Kurti”

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka dhënë një ide jo fort të qëlluar se si mund...