E hënë, 26 Shtator, 2022

Në 4 muaj në Shqipëri lindin trenjakët e 5-të

- Advertisement -

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjete sociale një lajm sa të gëzueshëm, po aq edhe të ëmbël.

Ministrja publikoi një foto me anë të së cilës uron ardhjen në jetë në maternitetin ‘Koço Gliozheni’, të trinjakëve, tre vajza të quajtura Kiara Siara dhe Aiden.

- Advertisement -

Manastirliu thotë se nëna dhe trinjaket gëzojnë shëndet të plotë, e për këtë, përgëzon stafin e maternitetit “Koço Gilozheni”.

Kujtojmë se këto janë treanjakët e pestë të vitit 2021! Të parët lindën në Has (lexo këtu), të dytët në Shkodër (lexo këtu) ndërsa të tretët në Dibër (lexo këtu), të katërtët në Tiranë (lexo këtu) dhe sot u gëzuam me Kiaran, Siaran dhe Aiden. /Kids’Time/

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...