E diel, 29 Janar, 2023

Ndodh edhe kjo: Nëna e re ia shpon veshët foshnjes 1-ditëshe

- Advertisement -

Në një video të bërë virale në TikTok një nënë e re ka ndarë me ndjekësit eksperiencën e saj me foshnjen e porsalindur.

E reja ka shpjeguar publikisht se pse i ka shpuar veshët vogëlushes së saj që kishte vetëm 1 ditë që kishte ardhur në jetë.

- Advertisement -

Ajo ka marrë pafund komente negative për këtë vendim teksa ka shpjeguar edhe arsyen se pse e ka bërë. Shumë komentues e pëlqyen veprimin e nënës së re dhe iu kthyen në replika kritikuesve.

“Kur janë 2-3 ditësh, nuk ndiejnë dhimbje si një vit apo dy! Vrimat hapen nga neonatologë (mjekë të specializuar në kujdesin e të porsalindurve) në spital që në lindje”,-shpjegoi ajo.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...