E hënë, 3 Tetor, 2022

Ndodh edhe kjo: 30 vjeçari “ngulet” me kokë në akull, “hakmerret” të nesërmen / VIDEO

Merab Dvalishvili, një luftëtar i arteve marciale me nofkën ‘The Machine’ po stërvitej në një park në Long Island kur vendosi të zhytej me kokë në një liqen të mbuluar me akull.


Pamjet tregojnë 30-vjeçarin teksa godet kokën në sipërfaqen e ngrirë dhe degët e pemëve të zhytura.

- Advertisement -

Si pasojë e hedhjes, ai u lëndua dhe përfundoi në spital, por kjo e nuk e pengoi të rikthehej të nesërmen me kokore dhe doreza për të grushtuar akullin për hakmarrje.

“Unë nuk jam kaq i çmendur. Shijojeni raundin e dytë. Kjo është thjesht një shaka.”, shprehet ai.

Dvalishvili, u zhvendos nga ish-Republika Sovjetike e Gjeorgjisë drejt Amerikës për t’u bërë një luftëtar profesionist.

- Advertisement -

Ai ka fituar 12 nga 16 ndeshjet e tij si profesionist dhe aktualisht lufton në Kampionatin Ultimate Fighting, i cili u bë i famshëm nga Conor McGregor.

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Studimi: Nëse të pëlqen vetmia, ndoshta je një person më i zgjuar

Po sikur Aristoteli të na mësonte se njeriu është i destinuar nga natyra të...

Bill Gates parashikon atë që do të ndodhë në 5 vitet e ardhshme

Bill Gates, themeluesi i Microsoft, mori pjesë në një nga samitet e fundit të...

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në...

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe duhet të respektohet gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar...