E hënë, 26 Shtator, 2022

Nagavci: Vitin e ardhshëm do të kemi ritestimin e nxënësve në testin PISA

- Advertisement -

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci sonte në Argument Plus në RTV21 ka thënë se vitin e ardhshëm do të bëhet ritestimi i nxënësve në testin PISA.

Sipas Nagavcit, kjo nuk do të jetë aspak e lehtë.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

“Kërkesa e SBASHK-ut e arsyeshme pasi është vonuar Ligji i pagave”

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kritikon qeverinë për mungesën e dialogut social me SBAShK-un. Derisa...

“Rrahman Jasharaj me i thirrë fëmijët në shkollë e mos me i lëshu në shtëpi derisa të dorëzohet Kurti”

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka dhënë një ide jo fort të qëlluar se si mund...

​Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” sot proteston ndaj grevës në arsim

Sot nga ora 12:00, Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do...

Propozimi: “Shtesë prej 50 eurove deri në implementimin e Ligjit të Pagave” – kjo është përgjigja e Rrahman Jasharajt

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka dalë me një propozim për SBASHK-un dhe Qeverinë...