E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Nagavci: Do të ndajmë 43 bursa me vlerë 8 mijë e 500 euro

Ministrja e Arbërie Nagavci, ka njoftuar se ka nënshkruar vendimin për ndarjen e 43 bursave për studentët e doktoratës të cilët studiojnë në top 500 universitetet botërore. 

Nagavci njofton tutje se me këtë vendim, të gjithë studentët e përzgjedhur do të përfitojnë bursa në shumë prej 8 mijë e 500 eurosh, shkruan Albanian Kids Education.

- Advertisement -

Postimi i saj:

MASHTI vazhdon mbështetjen për studentët

Sot kemi nënshkruar vendimin për ndarjen e 43 bursave për studentët e doktoratës të cilët studiojnë në top 500 universitetet botërore.

- Advertisement -

Me këtë vendim, të gjithë studentët e përzgjedhur do të përfitojnë bursa në shumë prej 8 mijë e 500 eurosh.

Me këtë bursë po përkrahim të rinjtë e të rejat tona në zhvillimin e tyre akademik e profesional, të cilët këto do t’i kthejnë në avansimin e politikave dhe zhvillimin e vendit.
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit vazhdon zotimin e përvitshëm të mbështetjes së këtyre studentëve dhe të tjerëve gjatë ditëve në vijim.

Për studentët tanë, me studentët tanë, më shumë përkrahje e më shumë mundësi!
#QeveriaKurti
#QeveriapërStudentët

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

7-vjeçari bën krenar Kosovën, fiton në garat ndërkombëtare të matematikës

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka...

Pse aktivitetet edukative janë të rëndësishme për parashkollorët?

Aktivitetet praktike i lejojnë fëmijët të angazhojnë plotësisht shqisat e tyre gjatë procesit të...

“Nuk e shoh të ardhmen këtu”, studenti i infermierisë thotë se do të ik në Gjermani

Ishte i qartë kur zgjodhi të studionte për infermieri. Denis Syla profesionin nuk do ta...

Mësimdhënëset e Gjilanit detyrohen nga Drejtoria e Arsimit që të shkojnë në takimin me ministren

Dje ka nisur fushata globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”,...