E premte, 24 Mars, 2023

Motra e vogël është pjesa më e mirë e jetës!

- Advertisement1-

Të jesh motër e madhe është një pozicion shumë i rëndësishëm në jetën e motrës tënde të vogël.


Ju siguroheni që po jetoni jetën në një mënyrë që ato të ndjekin hapat tuaj, pasi në fund të fundit, ju jeni model për të!

- Advertisement -

Ajo është dikush tek i cili gjithmonë mund të mbështetesh për të të gëzuar kur nuk je mirë dhe është personi që do të të ndihmojë të jesh një motër më e mirë “e madhe”, transmeton Klan Kosova.

Ka shumë arsye pse të kesh motra të vogla është bekimi më i madh dhe një nga dhuratat më të mira nga Zoti.

Ajo është shoqja juaj më e mirë përjetë.

- Advertisement -

Ju bëni gjëra të turpshme së bashku.

Ajo nuk ka frikë t’ju tregojë kur jeni qesharake.

Ju ishit shoqja e saj e parë.

- Advertisement -

Ajo të njeh më mirë se kushdo tjetër.

Ju merr malli për të kur ajo nuk është aty.

Ajo është dikush me të cilën do të plakeni.

Ajo është fotografja juaj personale.

Ju jeni në një ekip.

Është emocionuese kur i sheh ato duke u rritur.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...