E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Motra e madhe, një prej personave më të rëndësishëm në jetën tuaj!

- Advertisement -

Sipas psikologëve, të kesh një motër më të madhe ndikon në stabil itetin emocional dhe në vetë zhvillimin e atij personi.


Fëmijët që rriten me një motër të madhe, kanë më shumë ten dencë që të jenë më të lutmur.

- Advertisement -

Ja disa arsye pse është mirë të keni një motër të madhe:

Motra e madhe, ju ndihmon që të arrini qëllimet që keni. Sipas ekspertëve, motra e madhe ju ndihmon që të jeni më të pa varura dhe ndonëse mund të mos jeni të vetëdijshme, ajo ndihmon në formësimin e personalitetit tuaj.

Sipas Universitetit të Uls terit, një motër e madhe ndikon që të largoni ndjenjat neg ative që keni. /FamiljaJone/

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...