E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Mos ia jepni telefonin fëmijëve, kjo nënë është shokuar çfarë i bëri vajza e saj e vogël

- Advertisement -

Fëmijët e sotëm me telefonat e tyre dhe lojërat e tyre shpesh herë munden edhe të sjellin të papritura.

Me sa duket e gjithë çka dëshirojnë ata është një divan për tu ulur.

- Advertisement -

Të paktën, këtë e ka bërë 2 vjeçarja e cila po përdorte telefonin e nënës së saj dhe me aplikacionin e Amazonës (një aplikacion ku mundesh të porositësh gjithçka përmes internetit), ka porositur një divan për shtëpinë e saj.

Në po atë ditë, nëna e saj kishte qenë duke shikuar divan për dhomën e ndjenjës por ende nuk kishte marr vendim se cilin të blej. Sidoqoftë, disa ditë më vonë, vajza e saj e bëri vendimin për të, kur një divan i madh prej 450 dollarëve arriti në shtëpinë e saj.

Isabella nëna e vajzës e cila ka porositur divanin ka shkruar në rrjetin e saj Facebook, duke thënë “Me sa duke Ryana (vajza e saj), ka porositur një divan në Amazaon, dhe më duhet ta shes sot, nuk jam në gjendje ta rikthej.”

- Advertisement -

Isabella nuk e ka ditur për ketë gjë deri në momentin kur i ka ardhur mesazhi që, “Divani juaj ka mbërritur.”

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...