E martë, 28 Mars, 2023

Momenti kur punonjësi hero shpëton fëmijën që kishte rënë te shinat e trenit

- Advertisement1-

Pamje vërtet dramatike vijnë nga India, ku një punonjës i shërbimit hekurudhor shpëton një fëmijë që kishte rënë te shinat, pak sekonda para se aty të kalonte një tren.


Pamjet e publikuara nga Ministria e Hekurudhave të Indisë, të kapur nga kamerat e sigurisë, tregojnë momentin kur fëmija shkëputet nga mamaja, që më pas mësohet se ishte e verbër, dhe rrëshqet në shina, teksa në distancë duket treni që po afrohet në stacion.

- Advertisement -

Brenda pak sekondash punëtori hidhet gjithashtu në shinë, dhe para mbërritjes së trenit arrin të nxjerrë fëmijën dhe veten jashtë rrezikut.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...