E shtunë, 25 Mars, 2023

Moment prekës: 3-vjeçarja vendos lule në vendin ku humbën jetën dy vajzat dhe prindërit e tyre

- Advertisement1-

Mesazh mjaft domethënës. Një qytetar, i cili, ndërsa ishte duke udhëtuar drejt jugut për fundjavë, pa e njohur familjen Gushi ka ndaluar tek vendi aksidentit dhe ka vendosur një tufë me lule.


Mbesa e tij 3 vjeçare që ka shkuar dhe ka vendosur tufën me lule në vendin e aksidentit tragjik ku u shua familja Gushi.

- Advertisement -

 

 

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...