E martë, 31 Janar, 2023

Moment emocionues/ Ditën e martesës dhëndri takon gjyshërit e tij në shtëpinë e të moshuarve përtej derës së xhamit

- Advertisement -

Çifti Christine dhe Peter u kurorëzuan me martesë këtë të shtunë (26 shtator). Dasma e tyre u bë në rrethana mjaft të pazakonta, atë të pandemisë globale.

Fotografi i çiftit, Brendan Samuels, ndau historinë e tyre prekëse në faqen e tij në Facebook.

Në foto: Cifti në shtëpinë e të moshuarve
- Advertisement -

Nusja organizoi një surprizë mjaft të bukur për Peter-in. Me sytë e mbuluar, dhëndri doli nga makina, i pavetëdijshëm për ribashkimin e afërt me gjyshërit e tij.

Çifti u lejua të qëndronte jashtë dyerve të qelqta të shtëpisë së të moshuarve dhe të përshëndeste nga xhami gjyshërit e Peter-it.

Në foto: Momenti kur çifti takon gjyshërit përtej xhamit

Vihet re se gjyshi është veshur me kostum për këtë ditë speciale të nipit të tij, si dhe gjyshja e emocionuar e përshëndet çiftin përtej xhamit.

Në foto: Gjyshi i dhëndrit ditën e martesës së nipit
- Advertisement -

Kjo është një kujtesë e zymtë e sakrificave që njerëzit po bëjnë gjatë kësaj krize globale shëndetësore.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...