E premte, 24 Mars, 2023

Moment daramatik: 27-vjeçari tërheq nënën zvarrë dhe i mori veturën bashkë me 3 vajzat

- Advertisement1-

Ryan Fraser, 27 vjeç, u dënua me 6 vjet burg, pasi grabiti një automjet në tetor të vitit të kaluar.


Në orën 09:00 të së shtunës së 3 tetorit të vitit të kaluar në Leeds të Anglisë, Fraser nxori me dhunë nënën 40-vjeçare nga një automjet tip “Ford” dhe u largua menjëherë së bashku me tri vajzat e moshës 4, 5 dhe 7 vjeç.

- Advertisement -

Vajzat u gjetë më shumë se 100 kilometra nga vendi i ngjarjes në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa disa orë më pas u gjet edhe makina, të cilën Fraser e kishte djegur.

Ryan Fraser është një person i varur nga droga, ndërsa u dënua me 6 vite burg për akuzën e grabitjes, rrëmbimit dhe të zjarrvënies.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...