E premte, 7 Tetor, 2022

Ministrja Arbërie Nagavci tregon pritshmëritë për rritjen e pagave në arsim

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka folur në lidhje me çështjen e pagave në sektorin e arsimit.

Nagavci i ka përmendur pritshmëritë në këtë fushë.

- Advertisement -

“Grupet teknike janë duke punuar në projektligjin për paga, si Ministri e Arsimit ne do të japim opinionet tona edhe do të ketë një diskutim ku të gjitha palët do të kenë mundësi t’i thonë mendimet e tyre, për punë të njejtë, pagë të njëjtë dhe të ketë trajtim të gjitha kategorive”, ka deklaruar Nagavci në RTV21, transmeton KidsofKosova.

Tutje Nagavci ka treguar se buxheti i ndarë për arsim për vitin 2022 është 12% më i madh se sa ka qenë në vitin që po e lëmë pas./21Media

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori nga Drenasi i jashtëzakonshëm, nxjerr në pah talentin për pikturë të personave me aftësi të veçanta

Piktori nga Drenasi, Nazmi Heta po bënë një punë të madhe në Shoqatën Handikos...

Komuna e Drenasit shpall 10 vende të lira për mësimdhënës (Konkursi)

omuna e Drenasit ka shpall konkurs për pranimin e 10 mësimdhënësve të rinj. Konkursi është...

Berat Buzhala: Të japë dorëheqje Arbërie Nagavci

Gazetari Berat Buzhala ka thënë se nga Qeveria duhet të japin dorëheqje edhe ministrja...

Dokument: Ky është kallëzimi penal kundër ministrit Murati për pagat e mësuesve

Deputeti i PDK-së, njëherësh shefi i GP të kësaj partie, Abelard Tahiri, ka bërë...