E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Ministria e Arsimit tregon se kur fillon pushimi dimëror

- Advertisement -

Pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Kosovës do të fillojë në fund të dhjetorit.


Sipas zëdhënëses së Ministrisë së Arsimit, Besa Bytyçi, pushimi dimëror do të fillojë më 31 dhjetor dhe do të përfundojë më 10 janar të vitit të ardhshëm.

- Advertisement -

Pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Kosovës do të nisë në fund të dhjetorit.

Sipas udhëheqëses së Divizionit për Komunikim Publik të Ministrisë së Arsimit, Besa Bytyçi, pushimi dimëror do të fillojë nga data 31 dhjetor.

Pushimi dimëror do të zgjasë deri më 10 janar, ditë kur fillon mësimi.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Smajljaj: Nëse sindikalistët lëshojnë pe dëshmojnë se janë të gatshëm për sakrificë

Profesori i universitar Avdi Smajljaj ka deklaruar se nëse SBAShK-u vendos t`i hap shkollat...

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...