E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Mësuesja shqiptare, në listën e 50 mësuesve më të mirë në botë

- Advertisement -

“Global Teacher Prize” ka shfaqur 50 finalistët për çmimin e mësuesit më të mirë në botë.

Për herë të parë në historinë e çmimeve për mësuesin më të mirë në botë, është dhe një mësuese shqiptare.

- Advertisement -

Liljana Luani, një mësuese që i ka dedikuar punën e saj arsimimit të fëmijëve të ngujuar nga gjakmarrja, ka qenë fituese edhe e Çmimit Kombëtarë “Mësuesja e Vitit 2018” në Shqipëri, shkruan albinfo.ch.

Ajo është nderuar edhe më parë me disa shpërblime, derisa veçohet puna e saj. Më parë edhe BBC kishte bërë një shkrim të gjatë me mësuesen shqiptare.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...

KMDLNJ kërkon dorëheqjen e ministres Nagavci

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriu, sot ka kërkuar dorëheqjen...