E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Mësuesja nga Drenica duke punuar flamurin me 120 mijë copa letre, kërkon rekordin e 3 ‘Guinness’ / VIDEO

Pavarësisht se ka 3 fëmijë dhe punon si mësuese, Arbnora Fejza-Idrizi e gjen kohën për t’ju përkushtuar një pasioni që deri më tani i ka dhënë dy rekorde Guinness.


Ajo bën punime origami (me letër) dhe kësaj here ajo do të krijojë një flamur të Kosovës me plot 120 mijë topa letre.

- Advertisement -

Ajo tregoi se ka punuar me orë e ditë dhe që do të jetë gati para ditës së pavarësisë së Kosovës.

Mësuesa Arbnora ka dërguar një video për Kids of Kosova ku tregon se është duke bërë disa prova para rekordit të tretë Guinness që është 6 shkurt 2021.

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...