E diel, 24 Tetor, 2021

Mësuesi i sportit surprizohet nga letra që i shkroi 8 vjeçari i cili kishte probleme fizike

Një djalë tetë vjeçar i ka shkruar një letër prekëse mësuesit të tij të preferuar në ditën e tij të fundit në shkollë.


8 vjeçari i shkroi një letër mësuesit të sportit, ndërsa e ftoi atë që një ditë të pinin edhe nga një pije bashkë.

Ishte nëna e vogëlushit ajo e cila e ndau këtë letër edhe në rrjete sociale.

“Ti ke qenë mësuesi më i mirë. Falemnderit që më ke ndihmuar. Hajde një ditë, të pijmë nga një gotë në bar”, ishin fjalët e 8 vjeçarit.

 

Nëna e tij gjithashtu shkroi në Facebook se djaloshi i saj mund të shkruajë vetëm me njërën dorë dhe mund të ecë në distanca të shkurtra.

Por, përgjigja nuk mungoi as nga George, mësuesi i tij i preferuar i sporteve.

“Alfie, ti je absolutisht një yll. Unë nuk kam takuar kurrë dikë me kaq paraqitje pozitive çdo ditë. Puna jote nuk ka impresionuar vetëm mua por edhe mësuesit tjerë në shkollë”, shkruan ndër të tjerash.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kina heq detyrat e shtëpisë për nxënësit dhe shton kohën e pushimit

Kina pret të miratojë një ligj për arsimin që synon të reduktojë stresin e...

Masat e reja anti-COVID: Kështu do të organizohet mësimi në shkolla sipas vendimit të ri të qeverisë

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është vendosur për masat...

E tmerrshme: Mësuesi rrah nxënësin, e ngre në ajër dhe e godet shuplaka

Në rrjetet sociale është shfaqur një video shqetësuese e një mësuesi që dhunon një...

E dhimbshme: Vdes në moshë të re mësuesja Anesa Sabedini

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës fillore Liria, Anesa Sabedini. Këtë lajm...