E mërkurë, 28 Shtator, 2022

“Mësueset e kanë mendjen tek buzëkuqi dhe minifundet” – deklarata e një politikane femër

- Advertisement -

Mimi Kodheli politikania nga Shqipëria është protagoniste e një deklarate që solli shumë reagime, pasi kishte deklaruar se “mësueset sot e kanë mendjen tek buzëkuqi dhe minifundet”.

Kjo deklaratë kishte ardhur pas bërjes publike të rastit të abuzimit të një 15 vjeçareje nga roja i shkollës.

- Advertisement -

Por, ajo pas trysnisë së madhe kishte kërkuar ndjesë, por kishte thënë më tej se “askush nuk duhet të shqetësohet nga etiketimet e përgjithësuara, nëse nuk e gjen veten aty”.

Padyshim se kjo deklaratë e saj mbetet një lloj ‘njolle’ për mësueset shqiptare.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Edhe një mërgimtar tjetër i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...

Komuna e Prizrenit i jep tender për vetëdijesimin e nxënësve kompanisë që aktivitet primar ka pastrimin e ndërtesave

Komuna e Prizrenit ka nënshkruar kontratë me kompaninë ‘Samire Osmani B.I’ për ‘Vetëdijesimin e...

LAJMI I FUNDIT: Paqartësi në ekzekutimin e pagave për grevistët

Ajo që vazhdon të mbetet e paqartë në këtë situatë është forma e ekzekutimit...

Hapet pika shkollore e gjuhës shqipe në Kaufbeuren të Bavarisë

Të shtunën në prani të nxënësve, prindërve dhe bashkëkombësve, të Konsullit të Përgjithshëm të...