E premte, 2 Dhjetor, 2022

Mësim në natyrë për historinë: Projekti me nxënësit e shkollave të Durrësit

Kjo fundjavë shënon 76-vjetorin e çlirimit të Durrësit.

Festat e nëntorit janë të mirëpritura veçanërisht nga fëmijët, po dhe mësuesit e tyre që e kanë shfrytëzuar këtë ditë për t’u zhvendosur në Tregun Bizantin për t’i njohur fëmijët jo vetëm me historinë, por edhe me artin e së kaluarës.

- Advertisement -

Gloria, Ajsi, Hera dhe fëmijët e tjerë kanë shumë dëshira për të ardhmen e tyre, të diktuara dhe nga pasioni për artin dhe të bukurën në përgjithësi.

Nisma të kësaj natyre që afrojnë fëmijët me artin, natyrën dhe historinë e qytetit të tyre mirëpriten edhe nga prindërit.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lum Rrahmani, 8 vjeçari nga Kosova kampion për herën e tretë në matematikë në Dubai

Vazhdojnë sukseset e nxënësve kosovarë në botë. Lum Rrahmani, 8 vjeçari nga Kosova është shpallur...

Me Ligjin e ri të Pagave: Drejtori i shkollës fillore do ta ketë rrogën 744 euro, i të mesmes 756 euro

Sipas ligjit të ri për pagat në sektorin publik, të propozuar nga Qeveria e...

Ligji i pagave për mësimdhënësit, vjen reagimi i parë nga SBASHK-u: Shqetësuese

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj thotë se me ligjin e ri të pagave, që...

Gjest human nga profesori nga Drenasi: Ndan tre bursa për nxënës në vlerë 20 euro për një vit nga paga e tij

Një gjest i mirë është marrë sot nga profesori i shkollës "Fehmi Lladrovci" në...